מצב עיקור וסירוס חתולי רחוב בעיר פ"ת

עיר גדולה המונה כקרוב ל- 227 אלף תושבים ומצב החתולים בעיר בכי רע מפאת תקציבים מאד מצומצמים של העירייה לנושא עיקור וסירוס חתולי הרחוב . 

ההערכות  כי בעיר יש כ – 30 אלף חתולי רחוב וללא תוכנית מסודרת רצינית ומקיפה של עיקור וסירוס לצד זה שמספרם יאמיר ללא בקרה , איכות חייהם הירודה של הקיימים תפגע עוד יותר . בפ"ת לפי פרסום העירייה מוצעת תוכנית מסוימת שמציע עיקור וסירוס ללא עלות   אך לדברי הפעילים מדובר בתוכנית קטנה ועלובה עם תקציב שבקושי מגרד את ה 100 אלף ש"ח מה שכמובן לא תואם את המצב בשטח ועל כן הם פועלים למען שיפור מצבם של לחתולי הרחוב באמצעות עצומה הקוראת להפעיל תוכנית עיקור וסירוס רצינית להתמדדות עם ריבוי החתולים בעיר  .  למי שעוד לא חתם זה גם הזמן לחתום .

petahtikvacats

לפעילים חשובה הבקרה ואיכות ביצוע סבירה של תהליך העיקור וסירוס  וזאת למנוע מקרים קשים של ביצוע עיקור כושל של  חתולות רחוב כפי שקרה לא מזמן בנתניה ומכאן חשוב להם שהעירייה תבחר  וטרינרים שמתמחים בעיקור וסירוס חתולי רחוב בהיקפים גדולים .

בפ"ת כיום לא פועלת עמותה מסודרת אבל לפי הפעילים קיימת התאגדות לא פורמלית שמהווה מן רשת תמיכה לטיפול בחתולי הרחוב והיא מונה כמה עשרות חתולאים שעושים את המיטב ופועלים עם הרבה אהבה ורצון לשפר את חייהם של חתולי הרחוב  אך ביחס המספרי בין התושבים למספר החתולים עדיין מספרם קטן מה שיוצר עליהם כקבוצה קטנה נטל רב ובעיר גדולה המצב הנ"ל בהחלט כואב ומסתכל בייחוד נושא החוסר תמיכה ושת"פ הולם עם העירייה .

וטרינרים מומלצים בפ"ת שמתחשבים בחתולי הרחוב  :

מרפאה וטרנרית ד"ר טלי שטיין  חיים כהן 6 פתח תקווה,   ‏052-544-5447 .

ד"ר משה עזר  טלפון: 9211411 – 03 .

ד"ר ליליה אברמוביץ  טלפון : 03-9091708 .

תושבי פתח תקווה ופעילים בעיר מוזמנים להוסיף עוד מידע על הנעשה בעירכם והאם יש עוד וטרינרים שמסייעים בעלויות עיקור וטיפול עבור חתולי הרחוב .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*