מצב עיקור וסירוס חתולי רחוב בעיר נתניה

העיר שמכנה את עצמה "הריברייה של ישראל" ומונה בערך כ – 200 אלף תושבים מציגה יחס משפיל ומבזה של הגורמים בעירייה כלפי חתולי הרחוב . עד שנת 2010  מדיניות עיריית נתניה לא לבצע שום פעולות עיקור וסירוס של חתולי רחוב בטענת שווא של חוסר יעילות ותוך ניגוד לתמיכה של גורמים ממשלתיים בתהליך  . בשנת 2010 לראשונה לאחר לחצים בוצע בעיר פיילוט קטן ומוצלח בעיר  .

לאחר מכן החל מ – 2011 התקציב העירייה עמד על 100 אלף  ,   2012  לא הוגשה בקשה לתמיכה  אבל תקציב משוער גם 100 אלף  ו ב 2013 – תקציב זהה .

בהצצה בפירוט ההוצאות עיריית נתניה לשנת 2011 אותם 100 אלף כנראה הגיעו במימון ממשלתי ואם נעשה השוואה של תקציב זה לעומת תקציב הגינון בעיר הריברייה יחשכו עיניכם באותה בשנה תקציב אחקזת גינון עמד על מעל 14 מיליון שקל !! . והשאלה הגדולה איפה האיזון !?   חזות העיר הירוקה תיהיה יפה יותר אם ברחובתיה יהיה סבל בו ימותו ויגססו מאות חתולי רחוב  ?  , מקור תקציב 2011 נתניה .

עד השנה לפי מחיר עלות מקובל בוצעו בסה"כ 3,000 עיקורים (משוער )  ולפי גודלה של העיר ההערכות הם שבעיר כזו יש לפחות כ – 18,000 אלף חתולי רחוב  , מספר עיקורים זה נמוך מאד ולא תורם לבקרה על קצב הריבוי המהיר של חתולי הרחוב . השנה בשעה טובה תקציב העירייה גדל ל300 אלף ש"ח אבל  הביזיון בעיר ממשיך לחגוג וזאת לאחר שמאכילי חתולים  בעיר גילו עשרות חתולות רחוב מתות ועם סיבוכים קשים כולל מראות קשים שחתולות עם תפרים פתוחים  וזאת לאחר ביצוע ניתוחי העיקור האחרונים במסגרת תקציב העירייה  המדובר , המקרים הנ"ל מעלים חשד כבד לזילזול ורשלנות  של הוטרינר המבצע  , הדיווחים מדברים על שימוש בציוד לא מתאים , שיחרור מקודם מידי לשטח , אי מתן אנטיביוקטיה , ללא השגחה לפני השיחרור  ועוד ..

מה שבטוח שהעירייה חייבת להסיק מסקנות מהמקרה  וליצור מערך בקרה והשגחה יותר טוב על התהליך ואולי אף להחליף את שירותיו של אותו וטרינר מבצע .

בעיר נתניה נראה כי לא קיימת או שום עמותה / גוף או התאגדות כלשהיא שיתן מענה ותמיכה לחתולי הרחוב ואולי  הגיע העת שתושבי העיר יצרו התארגנות כזו בדומה לערים בסדר גודל זהה  .

צילום כתבה מתוך מקומון בנתניה :

איפה החמלה
איפה החמלה

וטרינרים מומלצים בנתניה שמתחשבים בחתולי הרחוב  :

לעיקור וסירוס  :   מרפאת פינת החי  –  שדרות בנימין 13 נתניה  טלפון מרפאה: 09-8322216 .

לטיפולים :  מרפאת כלב הים  – החפץ חיים 6 נתניה 1-800-450-050 ,09-7731073 .

השנה נערכות בעיר נתניה גם יוזמות פרטיות לעיקור וסירוס של קבוצות גדולות של חתולי רחוב , היוזמות המבורכות מתנהלות דרך פעילים למען חתולי הרחוב בעיר . במידה ויש לכם קבוצה גדולה ניתן ליצור קשר ונפנה את העניין .

תושבי נתניה ופעילים בעיר מוזמנים להוסיף עוד מידע על הנעשה בעירכם והאם יש וטרינרים שמסייעים בעלויות עיקור וטיפול עבור חתולי הרחוב .

Comments (2)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*