וירוס הקורונה משפיע על חתולי הרחוב

משבר הקורונה משפיע על חתולי הרחוב
למי שזוכר כשמשבר וירוס הקורונה התחיל הגיעו דיווחים על גל נטישות רציני של כלבים וחתולים לא מתוך רצון לעשות השוואות אך מצבם של הכלבים השתפר פלאים לאחר שהפכו ל"כוכבים" של תקופת המשבר בכך שנתנו לאנשים את הזכות לצאת לרחוב ולממש את ה"חופש" הקטן של טיול עם הכלב בחוץ בזמן ההסגר וההגבלות מה ששינה את הקערה על פיה והביא לכמות גדולה של אימוצים! ושינוי חיובי בחשיבות של הכלבים. אצל החתולים ברחוב ואלה שנוספו בעקבות הנטישות הסיפור שונה ומאוד בעייתי! בדרך כלל בשגרה הם לא זוכים לתדמית חיובית אצל רוב הציבור אז עכשיו על אחת כמה וכמה שקיים פחד בציבור ואנשים בחרדה קיומית. אין לנו נתונים רשמיים אבל מתוך ניסיון של שנים וההסתכלות של הדברים מצב חתולי הרחוב כבערך חודש וחצי בתוך משבר הקורונה הוא בכי רע וככל הנראה אף יחמיר עוד יותר אם לא התבצעו פעולות ומעשים בשטח וכן פעילות מידע והסברה און ליין ברשתות החברתיות השונות .

להלן נסקור נקודות התייחסות ודברים שמתרחשים בתקופת הנוכחית של המשבר :

אז מה עושים ואיך עוזרים לחתולי הרחוב השקופים לשרוד את התקופה הנוכחית ?

כפי שהוזכר בצעד של פניו נראה מאוד מעודד וחיובי נעשו רכישות גדולות של מזון לחתולים ע"י גורמי עירייה של ערים שונות מה שהביא למחסור בחלק מסוגי המזון הקיימים. בהקשר הרכישות המסיביות צריך לחקור ולבדוק מה באמת נעשה עם היוזמות השונות האלה? , ראינו בימים הראשונים קצת סלפי עם השקים וכמה עובדי עירייה ליד איזה תחנה האכלה.. האם באמת קיים ויש סדר וארגון בנושא החלוקה וההאכלה? או שזה רק מתוך פאניקה וגימיק תקשורתי של יח"צ חיובי בהתנהלות בזמן משבר וסגר? כדי לדעת במה מדובר צריך לקבל דיווחים שלכם מהשטח ולדעת מה באמת קורה!?
נוסף על כך להפעיל לחץ על עיריות נוספות לסייע למאכילים ברכישות מזון לחתולים או לתת סבסוד מסוים אפילו בדמות הטבה מיוחדת למאכילים! . הרעיון הזה נשמע מורכב ואולי קשה אבל ראינו בעבר יוזמות של ארגון פשוט עכשיו צריך לארגן את זה בצורה אחרת עם דגש על מיקוד של ערים, יישובים, מועצות – הגיע הזמן לשנות סדר עדיפויות לחתולים שנמצא בסביבה והם חלק מהקהילה העירונית/כפרית וגם לתמוך באלה שמשקיעים כדי לעזור להם.
פנייה לחנויות מזון וספקי מזון ויבואני מזון לחתולים, בואו לקראת המאכילים והורידו קצת את המחירים! כל הורדה מחיר חשובה למאכילים .
פנייה לציבור הרחב שרובו אטום לעניין , הגיע הזמן בשנת 2020 להיות מודעים לחתולי הרחוב ולגלות מעט חמלה! זה שתעשו "קישטה" עם הרגל לחתול שאתם רואים לא יעלים אותו! במידה וראיתם קבוצה של חתולים שנשארה ללא מאכיל והחתולים לא נראים טוב לשים קצת אוכל באזור! זה פעולה מאוד פשוטה שיכולה לעזור להם לשרוד גם ככה חייהם של חתולי הרחוב קשים ואכזריים . אפשר גם לעזור בתמיכה וסיוע למאכילי החתולים בייחוד האוכלוסייה המבוגרת תשמח לכל סיוע אפילו תרומה קטנה תעזור למאכיל לקנות עוד קצת אוכל ולסייע לחתולים לשרוד עוד יום ברחוב . ואם בכל זאת בחרת להישאר אטומים אז לפחות תשלטו על הפה שלכם ותסגרו אותו לפחות בתקופה הזו ,תעצרו את תדריכי ההאכלה שלכם ותחסכו מאיתנו את הכוונות והאיומים שלכם! החוק ברור וחד משמעי מותר להאכיל חתולים וגם חובה מוסרית לסייע לחתולים בהשגת מזון ולא לשלוח אותם לפחים שברובם סוגרים או מוטמנים באדמה ומהווים מלכודות מוות לחתולים .
למאכילים עצמם עצה מעשית וחשובה בתקופה הזו יותר להקפיד על כמויות האכלה יותר מדודות לשים לב למתרחש בתחנות ההאכלה שלכם ולהעריך את הכמויות הנדרשות בצורה יותר מדויקות. לצערנו אנחנו רואים לא אחת מתוך רצון טוב מפזרים כמויות ענקיות של אוכל שפשוט נשארות על הרצפה וחבל ! אנחנו נכנסים כעת לתקופה של ימים חמים, אוכל שנשאר ונחשף לשמש ישירה מתקלקל די מהר, אפשר בהחלט להוריד בכמויות ולהתחיל גם לדאוג יותר למקורות מים זמינים ככל שהחום בחוץ יעלה ..
בסופו של יום ניתן ללמוד ועוד נלמד ממשבר הקורונה דברים רבים אבל לא נכנס לזה הפעם רק נציין מסר אחד שמאוד מומלץ להפנימו זה: הכוח שלנו טמון בערבות הדדית קהילתית (שמסתבר שהיא אף יותר רחבה) – הכל בסביבה שלנו משפיע עלינו גם אם נתכחש לכך זאת האמת! הסביבה שלכם זה האויר שאתם נושמים ,הריחות שאתם סופגים, המראות שאתם רואים דרך הצומח והחי שיש סביבכם זו הקהילה שלכם, שבניהם נכללים גם חתולי הרחוב – קהילה בריאה מסביבכם שווה לבריאות שלכם.
נשמח מאוד אם תכתבו לנו כאן בתגובות או בעמוד הפייסבוק שלנו על מה שמתחרש באזור שלכם בעקבות משבר הקרונה מבחינת חתולי הרחוב והעיריות/ עמותות והאם יש לכם מחסור במזון שקניתם עד כה? וכו' .. והכי חשוב אם אתם מזדהים אם משהו שנכתב אתם מוזמנים לשתף את הדברים להגברת המודעות ונקווה שמשבר הקורונה הסתיים בצורה טובה ומעודדת למרות הקשיים הרבים שנוצרו .
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

מקבץ קטן מנקודות ההתייחסות שציינו :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*