• יום ראשון , 27 ספטמבר 2020
ג'ורג'י פלוס

ג'ורג'י פלוס

ג'ורג'י

זמינות
טעימות
רכיבים בעייתים
מחיר
היצרן

Summary: אם ניקח אותו בהשוואה לג'ורג'י הקודם אז לדעתנו במידה מסוימת הוא כן טוב יותר אך הועלו בסיקור את הנקודות שדורשות מחשבה ...

3.2

מזון סביר מינוס ביחס להיצע שוק

סוג מזון מזון יבש מלא לחתולים .

תיאור המזון (לפי היבואן) : ג'ורג'י פלוס הינו מזון חתולים יבש, מלא, מאוזן וטעים מתמיד, המספק את כל צרכי החתול. הפורמולה מכילה נוסחה המסייעת בשמירה על דרכי השתן של החתול. 

משקל אריזה : : 18 ק"ג  , 1 ק"ג .

מחיר שנצפה : 139 ש"ח  .

מחיר לק"ג : 7.72 ש"ח .

מיוצר ב : צ'כיה ויתכן שיש גם נקודות ייצור נוספות ברחבי אירופה .

מיוצר ע"י : Partner in per food CZ PPF .

המזון באתר יצרן: המזון המצויין לא קיים באתר מופיע מזון מאוד דומה תחת מותג אחר .

יבואן : ביופט – biopet .

6 רכיבים שמופעים ראשונים : דגנים , בשר מיובש ותוצריו (4% עוף) , נגזרות ממקור צמחי (2.5% פולפת סלק), ירקות , שמנים ושומנים מן החי , תמצית חלבון מן הצומח .

ערכים תזונתיים מרכזיים : חלבון 28% , שומן 8.5% , נתרן – חסר מידע .

ג'ורג'י פלוס ערכים

ג'ורג'י פלוס מזון לחתולים

מותג מזון שמאוד דומה ברכיבים ובערכים אצל היצרן מוצג ומוגדר כמזון יבש לחתולים מעוקרים/ מסורסים ! ביופט לא מזכירים את העניין ורק מציינים שהמזון מכיל נוסחה המסייעת במניעת דלקות שתן אצל חתולים.

food for sterile cats

מקור של אתר יצרן מציג אוכל לחתולים מעוקרים

הטוב : ייצור תחת פיקוח של חברה גדולה וותיקה בכל רחבי אירופה  , זמינות ואספקה שוטפת ,מחיר ,  ללא צבעי מאכל  , ניסיון לתת מענה לבעיה רפואית קיימת .

בעייתי : נושא הטעימות מאוד שנוי במחלוקת , המזון אירופאי ופירוט הרכיבים חסר לכן אי אפשר לדעת בדיוק את כל הרכיבים , נעלם – נושא השימור והמליחות  ,ערכים תזונתיים גבוליים ביותר ומעלים שאלות .

לסיכום : ג'ורג'י פלוס הוא מזון שמיובא ע"י ביופט וככל הנראה מיועד לחתולים מעוקרים/ מסורסים אין למזון הנ"ל קשר למותג הקודם ג'ורג'י שלא קיים יותר.

אם מסתכלים על חתך המזונות הקיים לחתולי הרחוב ניכר בבירור ירידה בערכי השומן של המזון הנ"ל! התווית של המזון אומנם לא מציגה זאת במופרש אך בבחינה לעומק ותוך ציון הנקודה הבריאותית שביופט מעלים ולראייה בשטח יש משהו בפן הבריאותי שאולי כן דורש מחשבה? בנושאי הדלקות בשתן וההשמנה אצל חתולים מעוקרים/ מסורסים. מצד אחד המצב בשטח עוד רחוק מזה שהרוב החתולים יהיו מעוקרים/ מסורסים אך עדיין יש אחוז ניכר בטח שבקרב אלה שאוכלים תחת מאכילים בצורה מבוקרת . הנושא הנ"ל בהחלט מעלה תהיות אצלנו וננסה בקרוב לעלות עוד פוסטים ומידע בנושא .

מבחינת הרכיבים המזון די זהה למה שמגיע מיצרנים באירופה ובשכלול המחיר הסביר מדובר על מזון ממוצע מינוס ביחס לשוק, שנושא הטעימות נכון להיום מאד שנוי במחלוקת לצד כאלה שהמעבר למזון החדש עבר אצלם חלק יש גם דיווחים על כאלה שהחתולים לא ממש הסתגלו וסרבו לאכול עד לחלופה, היות והמזון עדיין יחסית חדש קשה עדיין לקבוע באופן גורף ובהחלט יתכן שכבר נעשו "שיפוצים" בנושא הטעימות לאור תגובות הראשוניות אך אין אישור מגורם רישמי לכך .

נקודה אחרונה לגבי המזון הנתון שמציין שהאנרגיה המטבולית של המזון עומד על 3442 קלוריות/ ק"ג , נתון זה כמובן נמוך מהממוצע ומרמז על מזון דיאטטי שנוגע בנושא ההשמנה.

 

חשוב מאוד!! אם אתם מאכילים במזון לחתולים הנ"ל ? במידה וכן נשמח מאוד שתספרו לנו עליו בתגובות או בעמוד הפייסבוק!
ספרו לנו האם החתולים עושים לכם עם בעיות עם המזון הנ"ל וגם האם נתקלתם במחיר זול יותר מהמחיר שנצפה? .

 

פוסטים קשורים

אין אפשרות להגיב