• יום רביעי , 12 אוגוסט 2020
ג'ורג'י פלוס האם מדובר על מזון חדש בנוסחה טובה יותר ?

ג'ורג'י פלוס האם מדובר על מזון חדש בנוסחה טובה יותר ?

נפתח בזה שהופתענו לגלות את השק החדש של ה"מותג" ג'ורג'י פלוס ואף מקננת בנו תקווה שאולי הפעם כמותג הכי משווק בארץ ולאחר מספר לא מובטל של שינויים לאורך השנים עשו בו באמת שיפור  ?.

עדיין לא ברור לנו אם מדובר במזון שאמור להחליף את הג'ורג'י הקיים או שזה מזון נוסף שבא ל"מבחן" בשטח ,המזון החדש מעלה לנו שאלות נוספות שלא נבחן בשלב הזה ונתרכז בניסיון לערוך השוואה מהירה בין המזונות עד שיצא לנו לבחון יותר לעומק את המזון החדש .
תחילה נכנסו לאתר של החברה ביופט (החברה המשווקת) לראות אם יש הצהרה לגבי המזון החדש ומצאו כתבת "סגידה" למאכילי החתולים בה הם כותבים ככה :"עכשיו, שיפרנו את המוצר באופן דרמטי (וקראנו לו ג'ורג'י פלוס) והוספנו לו, מלבד רכיבים תזונתיים וטעם משופר, גם נוסחה ייחודית שתסייע בהגנה מפני דלקות בדרכי השתן, מהן סובלים רבים מחתולי הרחוב, בהעדר מקורות מים זמינים. בקיצור, כל מה שחתול צריך כדי לחיות ולהיות בריא יותר, בלי לסמוך על העניין הזה של 9 נשמות…"

מעניין מאד ביופט אכן נוגעים בנקודה רגישה אבל ניכר שההצהרה שנכתבת היא קצת יומרנית בנוגע לחתולי הרחוב כי הגורמים לעניין הרפואי מרובים כגון : השמנה , סטרס ,סירוס  ועוד אבל לא נכנס לנושא ונתקדם להצצה בתויות המוצר החדש .

בעיוון ראשוני הדבר הראשון שניכר לעין הוא שהייצור של המזון החדש נעשה בחו"ל בצכיה ע"י  Partner in Pet Food CZ, s.r.o , שינוי מהותי שכן ג'ורג'י מיוצר בארץ .

השוואה ערכים תזונתיים  :

ג'ורג'י – חלבון 28%, שומן 12%, תאית 2%, רטיבות 10%, אפר 6.5%, סידן 1.1%, זרחן 0.85%, נתרן 0.65%.

ג'ורג'י פלוס – חלבון 28%, שומן 8.5%, תאית 3%, רטיבות 11%, אפר 9% , –    סידן , זרחן , נתרן – חסר מידע .

6 הרכיבים הראשונים ג'ורג'י  : תירס , קמח עוף , חיטה , כוספה סויה ,שמן עוף,(רמולאז' חיטה) ,גלוטן תירס .

6 הרכיבים הראשונים ג'ורג'י פלוס :  דגנים , בשר מיובש ותוצריו (4% עוף) , נגזרות ממקור צמחי (2.5% פולפת סלק), ירקות ,שמנים ושומנים .

המחיר : זהה .

המזונות שמגיעים מאירופה לא מחוייבים לפירוט ודיווח מלא של הרכיבים והערכים וביופט לא מספקת את ההשלמות בשלב הזה .

אז לחלק הראשון בשאלת הכותרת שלנו התשובה היא כן בהחלט מדובר במזון חדש תוצרת חו"ל שונה לגמרי וחסר פירוט על אופי הרכיבים שמרכיבים אותו דבר שמאפיין הרבה מזונות שמגיעים מאירופה שכן אין חובת פירוט מלאה של הדברים הנ"ל . בנוגע לחלק השני קשה לדעת אך לדעתנו בשלב הזה בהשוואה לג'ורג'י הקיים בהחלט נראה שכן קיים שינוי שמכוון לנושא ההשמנה אבל חסר מידע כדי לקבוע זאת , נתונים כמו רמות מגזניום / סידן / נתרן היום מסייעים לאשר כי נוסחת הפלוס אכן מכוונת לסייע בפן הבריאותי .

לשאלה הגדולה ביותר שאולי לא נכתבה עד כה והיא נושא הטעימות !!  זה לא סוד שטעמי הטעם והריח חזקים מאוד דומיננטים אצל המותג ג'ור'גי ומעלים תהיות שליליות למה דחפו שמה !? אבל  מה קורה עם המותג החדש ?  זה רק הניסיון בשטח והתגובות שלכם יעזרו לנו לקבוע אם נעשה שינוי לטובה בנושא אז כדי לבחון את הנושא היטב אנחנו מאד נצטרך את עזרתכם !!

בבקשה תכתבו לנו כאן בתגובות למטה או בעמוד הפייסבוק שלנו מה אתם חושבים על השינוי ומה לגבי הטעימות האם החתולים יותר אוהבים או פחות ?
בנוסף ברגע שנבין האם המותג החדש הוא מחליף או מותג שני בפני עצמו נעלה סיקור מלא על המוצר …

פוסטים קשורים

9 תגובות

 1. שרונה
  מאי 7, 2018 at 8:37 pm

  המותג החדש הוא מחליף, הפסיקו כבר לפני חודש לייצר את הישן והוא אזל בחנויות.
  הגרסה של החברה היא שמדובר במוצר משופר, לדעתי הם הוזילו עלויות ע"י מעבר לייצור בחו"ל וכנראה הפורמולה החדשה היא הפורמולה הנהוגה במפעל בחו"ל.
  חתולי הרחוב אוהבים את החדש, קשה לי לומר אם יותר או פחות מהישן אבל אצלי המעבר עבר חלק.

  • meow
   מאי 8, 2018 at 2:32 am

   תודה על התגובה שלך! אכן בשלב הזה נראה שפלוס בא להחליף את הישן אך השוק יקבע אם המותג הישן יחזור או לא , באזור שלנו יש עדיין שרידים של ג'ורג'י .
   לגבי המזון החדש אכן נראה ששמדובר על יבוא של קו קיים עם מדבקה שלהם , בקרוב שיהיה עוד מידע וניסיון נעלה סיקור מלא .
   שמחים לשמוע שלבנתיים המעבר עבר חלק , ד"ש לכנופייה 🙂 .

 2. גלית
  מאי 21, 2018 at 2:20 am

  אצלנו החתולים לא ממש אוהבים את הג'ורג'י החדש , הקודם ממש אהבו.
  האם הג'ורג'י הרגיל צפוי לחזור ?

  • meow
   מאי 22, 2018 at 9:00 pm

   תודה על העדכון! כרגע לא נראה שצפוי לחזור .

 3. עינת
  מאי 22, 2018 at 7:16 pm

  החתולים שאני נותנת להם ג'ורג'י כבר כמה שנים – לא אוהבים את הגרסה החדשה.
  אלה חתולים חצר, כ-15 חתולים לפחות, והם פשוט לא רוצים לאכול את הג'ורג'י החדש, והאמת שלדעתי הריח שלו פחות טוב משל הגרסה הקודמת ("טוב" יחסית למזון של חתולים כמובן).

  • meow
   מאי 22, 2018 at 9:07 pm

   תודה על העדכון! אכן נראה שמבחינת הטעימות ג'ורג'י פלוס החדש במדד טעימות נמוך ביחס לעבר , מומלץ לנסות לחפש חלופות וכנראה שאם תגובות כשלך ואחרים ימשיכו הם יצטרכו לשנות או להתמקד במזונות אחרים …

 4. רון
  מאי 30, 2018 at 9:13 pm

  הגורג'י החדש לא מלהיב את חתולי הרחוב ולא נראה שהם אוהבים אותו כי נשאר ממנו לא מעט לאחר שאני מאכילם ביחס לקודם.לא מוצלח

  • meow
   מאי 31, 2018 at 10:56 am

   תודה על העדכון שלך ! ומבחינת הטעימות בהחלט נראה כך .

 5. שנטל
  יוני 16, 2018 at 6:27 am

  הג'ורג'י החדש על הפנים .החתולים אצלי לא אהבו את המוצר החדש בכלל ואת המוצר הישן אין להשיג לצערי.חבל מנסה למצא מזון חלופי אחר.